רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

אורלי סרוסי דדון

ממזרח שמש > מבט אישי  > אורלי סרוסי דדון

אורלי סרוסי דדון

אורלי נולדה וגדלה באשדוד. שירתה בצה"ל בתפקיד משק"ית הוראה לחיילי מקא"מ במחווה אלון, והמשיכה לשירות קבע. בהיותה סטודנטית שנה ב' לתקשורת השתתפה בתוכנית הסטודנטים שלנו, קבוצת "מנהיגות סטודנטים" של מכללת ספיר. בשנה שאחריה הפכה ממשתתפת למנחה בתוכנית חדשה שנפתחה לסטודנטים חדשים. בהמשך אורלי הנחתה שלוש קבוצות סטודנטים במרחב הדרום (מכללת אחווה, מכללת ספיר ומכללת אשקלון). בהמשך פעלה בתחומים נוספים בארגון, בין היתר הייתה שותפה לבניית "תוכנת בוגרים" – תוכנה שנועדה לשמור על קשר עם בוגרי התוכניות שלנו – וכן עסקה בפיתוח חומרים. בהמשך חזרה להנחות קבוצות קבוצות שונות במרחב דרום (כולל סטודנטים, ש"ש מכינת צהלי לבנות). במסגרת תפקידה כמנחת קבוצות עובדת אורלי בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים, כאלה שמקדמים צעירים (נוער וסטודנטים) באזור הדרום. "לדעתי הדרום הוא בית שצריך לפתח, יש אזורים בסביבתי המשוועים לרוח מרעננת מחדשת ומרחיבה את הדעת – תפיסה שעומדת בקנה אחד עם רוח ממזרח שמש.

העבודה במזרח שמש והתובנות שצברה במהלך עבודתה הוסיפו לאורלי מימדים חדשים של התבוננות, תובנות מרעישות בנושאי זהות ותרבות וחיבור מחודש לקהילה ולמקום. דרך שיח "בגובה העיניים" על נושאי אי שוויון, חינוך, מנהיגות וחזון, אורלי מביאה את הזהות היהודית, המקומית, המזרחית והנשית לקדמת הבמה.

ברמה האישית אורלי מרגישה שהיא עוברת בכל יום ובכל שעה תהליך של היכרות ולמידה של המקורות שלה – הן התרבותיים והן היהודיים. "'ממזרח שמש' בשבילי הוא מקום של שיח פתוח, שאליו כולם מוזמנים וכולם נשמעים. היום ברור לי שחלק נכבד ממי שאני היום הוא בזכות החיבור למשפחת ממזרח שמש".