רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

עמיתי צדק

ממזרח שמש > תוכניות > עמיתי צדק

'עמיתי צדק', תכנית העמיתים של 'ממזרח שמש' מבית 'כל ישראל חברים', מטפחת מנהיגות יהודית ישראלית מחברת, מגוונת ומכילה, המחוברת למסורת יהדות ספרד.

התכנית מפגישה פעילים בולטים בתחום החברתי והציבורי, לעיסוק משותף בגיבוש תפישת עולם יהודית מסורתית, בה הזהות היהודית חיובית וטבעית, אך המחויבות לשמירת מצוות, נתונה לבחירה פרטית, המאפשרת השתנות וניידות. מתוך כבוד לתורה, נאמנות למסורת, ושייכות לעם ישראל, במרכז הזהות היהודית המסורתית, עומדות אהבת האדם והמצוות החברתיות.

התכנית מעמיקה את ההיכרות של העמיתים עם מסורת יהדות ספרד, וחושפת בפניהם מאגר גדול של יצירות הגות ותרבות בתחומי הפרשנות, ההלכה, השו"ת, המוסר, הפיוט והחיים הקהילתיים. בפרט, המפגש הפורה של מסורת זו עם המודרנה ועם החילון, והעיסוק הנרחב בסוגיות חברתיות.

התכנית, המפנה את העמיתים ליום לימודים, אחת לשבוע, במשך שנתיים, בונה רשת של מנהיגים, המחויבים לתפישת עולם יהודית מסורתית, מגוונת ומכילה, ומהדהדת רעיונות אלו במרחב הציבורי.

תכנית 'עמיתי צדק' של ממזרח שמש פועלת בתמיכת קרן פוזן, קרן סולייר וקרן אדליס.

'עמיתי צדק' מכשירה כל שנתיים, 15 מנהיגים חברתיים.