רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

מעו"ף בכנסת, כל ישראל חברים.

ממזרח שמש > תוכניות > מעו"ף בכנסת, כל ישראל חברים.

מסורת, ערכים ופוליטיקה. 

מעו"ף בכנסת: מסורת, ערכים ופוליטיקה, מבית קרן פוזן ו'כל ישראל חברים' היא תכנית הכשרה ליועצים פרלמנטרים ודוברים בזירה הפוליטית, הנפגשים לתהליך בירור של סוגיות ליבה בחברה הישראלית, בתחומי היהדות החברתית, לצד חיזוק יכולות אישיות בעבודה הפרלמנטרית, הקניית כלים ויצירת אפשרות לבניית כוח משותף לשינוי מדיניות.

התכנית מפתחת שפה יהודית-חברתית, המשמשת מצע לצמתים ויוזמות פרלמנטריות לשינוי חברתי בישראל. התכנית מעמיקה היכרות עם מושגים, מקורות, ורעיונות יהודיים, הרלוונטיים לסדר היום הציבורי, במפגש עם מנעד הזהויות בחברה הישראלית, ובדגש על יהדות כתרבות, ויהדות מסורתית.

התכנית מנגישה ידע ומעניקה כלים, התומכים בקידום רעיונות ויוזמות, בתחום התרבות היהודית, במסגרת פעילותם הציבורית השוטפת, ומחזקים את היכולת ליצור שינוי חברתי במדינת ישראל.

התכנית מפגישה יועצים פרלמנטרים ודוברים בזירה הפוליטית, ממגוון סיעות הבית, לעשרה מפגשי לימוד ואימון פוליטי, שבסיומם סיור לימודי בצרפת או ארה"ב. מפגשי הלימוד מתמקדים בסוגיות דת ומדינה; בניית כח ושינוי מדיניות; באקטיביזם וביהדות חברתית.

מעו"ף מכשיר כל שנה, 15 יועצים פרלמנטרים ודוברים בזירה הפוליטית.

הגידים של משתתפים
"החברים בקבוצה הגיעו מרקע שונה, עמדות פוליטיות שונות ואורח חיים שונה, ולמרות זאת היתה תחושה שכולנו חלק מפסיפס משלים ושכשמנתבים את השיח ואת הפעולות למקומות הנכונים אפשר לשתף פעולה בקלות. אני לוקחת איתי את הקבוצה הזו כמיקרו קוסמוס לחברה הישראלית האידיאלית – חברה שמורכבת מקבוצות שונות אבל יש בה המון פוטנציאל לשיתוף פעולה ומטרה גדולה שמאחדת את כולנו – לחיות פה בטוב ובשלום."
אורית להב – מחזור 1 – יועצת לח"כ עליזה לביא

" אחרי הרבה שנים של נתק, חזרתי להרגיש חלק בלתי נפרד מהתרבות היהודית. נזכרתי מחדש, שהיהדות על שלל צורותיה, שייכת גם לי. בתוכנית מעו"ף למדתי מחדש שהיהדות שייכת לכל אחד מאתנו. התרבות היהודית גדולה בהרבה מכל הגדרה של סקטור מסוים, של זמן, של צורה ושל מקום. רק נרצה בה  – והיא שלנו.
מוריה רודל סילפן – מחזור 2 – יועצת פרלמנטרית של ח"כ משה (בוגי) יעלון 

"כמי שגדל בבית דתי, חונכתי על כך שיהדות באה לידי ביטוי באורח חיים דתי ושאיפה לקיום תרי"ג מצוות. במעו"ף הבנתי שישנם ביטויים רבים ליהדות וזה מבחינתי היה חידוש משמעותי  שגרם לי להיות שלם עם הדרך בה בחרתי."
יוסי גדמו- מחזור 3- יועץ של ח"כ מירב בן ארי

"עולם קסום ומרתק של ידע עצום, גילוי של עולמות חדשים וחיבור אמתי ללבבות אוהבים עם דעות שונות.
בת אל אבני לוי- מחזור 4 – יועצת פרלמנטרית של ח"כ מירי רגב

"בתור מי שמשתייך לקהילה הגאה, היחסים שלי מול היהדות תמיד היו יחסי אהבה שנאה. המפגשים במעו"ף לימדו אותי על יהדות אחרת, יהדות מקבלת, יהדות חכמה. היהדות האמיתית.
גיא בר און- מחזור 4 יועץ של ח"כ עידן רול: