רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

ים בקריית שמונה? עיר תוססת וחיה – אני פה! ערב פלייבק בקבוצת מצו"ק בקריית שמונה

ממזרח שמש > ארכיון  > ים בקריית שמונה? עיר תוססת וחיה – אני פה! ערב פלייבק בקבוצת מצו"ק בקריית שמונה

ים בקריית שמונה? עיר תוססת וחיה – אני פה! ערב פלייבק בקבוצת מצו"ק בקריית שמונה

ביום שלישי האחרון התקיים בתיאטרון מראה ערב "פלייבק" תחת הכותרת "אני פה".

הערב אורגן בשותפות של קהילת שמונה ומצו"ק, שתי קבוצות הפועלות מטעם "ממזרח שמש" ו"מגבית קנדה" ומטעם  ארגונים שונים: מרכז צעירים, סוכנות יהודית, והלל תל חי.שתי הקבוצות עוסקות בלימוד יהדות סביב סוגיות חברתיות  ומקומיות. הערב הופק כחלק מהפעילות השוטפת של הקבוצות הנ"ל.

אל המקום הגיעו כ-60 איש, בני קריית שמונה. צוות שחקנים נפלא המחיז במקום את סיפורי הקהל . הסיפורים נגעו בבחירה של  האנשים להישאר בקריית שמונה על אף הקשיים והאפשרויות המוגבלות ומדיניות ממשלתית שמקבעת מצב קיים.

הערב היה מהנה ומרגש, והקהל רווה סיפורים על תחושות של בית, מתנסי"ם פתוחים, עיר שופעת תרבות ואומנות וכמובן אנשים  חמים ומקסימים הנכונים לעזור בכל מצב. וגם עם חלום קטן על עיר צפונית עם חוף ים.

אני פה!