רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

אלעד פורטל

ממזרח שמש > מבט אישי  > אלעד פורטל

אלעד פורטל

אני אלעד פורטל (29) נולדתי גדלתי והתחנכתי באשקלון, בן למשפחה מסורתית ומדהימה.

למדתי בתיכון ממלכתי מקיף א' בעיר ובסיומו לפני הגיוס התחלתי ללמוד בישיבת ההסדר "נווה דקלים" שעברה מגוש קטיף לאשדוד, למדתי בישיבה זו עשר שנים.

בסדיר שירתתי בחטיבת הצנחנים, מאוחר יותר סיימתי קורס קצינים וקורס רבנות והיום אני רב גדוד חרוב (במיל.).

אשקלון תמיד הייתה ביתי. בית הוא לא רק מרחב מטאפיזי שבו אנו פועלים, הוא גם, ובעיקר, המקום שאפשר לי לחלום, הזהות שהתפתחה אצלי והחברה שעצבה את מי שאני.

אני מאמין גדול בתורת משה ובמסורת חז"ל וחכמי הדורות. משתדל "לשמוע, ללמוד וללמד, לשמור ולעשות" את כל מרחביה של התורה.

מבחינתי כל חלק בתורה הוא חשוב, יחד עם זאת יש לי הרבה אהבה והבנה למי שחושב שרק חלק ממנה רלוונטי לו. כל ישראל יש להם חלק, ובצירוף כל החלקים התמונה מושלמת.

אני מאוד אוהב את המורשת המופלאה של יהדות ספרד שינקתי מבית הוריי. אני פועל כל החיים, לשמר, לתעד, להרחיב ולתת פרשנות ערה למסורת זו.

בפרסומים התורניים והמחקריים שאני מפרסם אני מנסה לסרטט את דמות "החכם השלם" שמכיל בדמותו ודעתו עולם שלם של הפכים וניגודים, מחלוקות ויישובן, שאלות ותשובות, שירה ופיוט, הגות ודקדוק, פסיקה והלכה, חכמת הקודש וחכמת החול.

חכם שקושר יחד שמיים וארץ.