רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

החכם השלם – סדנה

ממזרח שמש > כללי  > החכם השלם – סדנה

החכם השלם – סדנה

החכם השלם במפגש פורה ופתוח עם המודרנה

שיחה על דמותם של חכמי ארצות האסלאם ועל מקורותיה ופניה השונות של המתינות הספרדית. בשיתוף פרויקט החכם היומי*

בסדנה יוצגו הפנים השונות של המתינות הספרדית, עוגניה, שורשיה והמסורת שלה. נשוחח על החכם הספרדי כ"חכם השלם" במידותיו ובחוכמתו ועל היותו מורה, הבקיא ברזי התלמוד ובעל ידע בחכמת העולם, במקצועות החול, ברזי השפה ובחכמת השירה.

banner-2

בהשתתפות:

אלי ברקת, סמנכ"ל חינוך ב"כל ישראל חברים"
גלית גיאת – שחקנית וזמרת
אלעד פורטל, חוקר יהדות ספרד, מנהל אזור דרום ב"ממזרח שמש" מחנך, רב צבאי ויו"ר עמותת הדסים – הבמה להתחדשות רוח יהדות ספרד
*בפרויקט החכם היומי מוצגת המסורת היהודית העשירה של יהודי ארצות האסלאם, ובפרט במפגש הפורה והפתוח של מסורת זו עם המודרנה. מתוכו עולה זהות יהודית חברתית, מתונה ומכילה, שאינה כופה את ערכיה.
בשיתוך פרוייקט החכם היומי http://www.hyomi.org.il/

חמישי | ד בתשרי | 17.9 | 18:30
הכניסה ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי, אפשר להזמין כרטיסים החל מה-6 בספטמבר בקופת בית אבי חי o2-6215900