רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

בסיסה – להיפתח להתחלות חדשות

ממזרח שמש > כללי  > בסיסה – להיפתח להתחלות חדשות

בסיסה – להיפתח להתחלות חדשות

בראש חודש ניסן הבא עלינו ועל כל ישראל לטובה, קיימנו במתחם התחנה הראשונה בירושלים, קהל עם ועיר, ברוב עם והדרת מלך ובעזרת ארגונים חברתיים יקרים ונוספים, את טקס הבסיסה המסורתי והאהוב לאחינו יוצאי תוניסיה ולוב, שמקדמא דנא נוסד כדי לקשור בין חג הפורים לפסח, וכן לציין את ראש חודש ניסן, שהוא ראש וראשון לחודשי השנה, ולזמן ולהביא לחיינו התחלות חדשות ונעימות. אנו מודים לה', ומאוד גאים על ההצלחה הרבה של האירוע, ועל ההדים שהוא עורר וחידש בעולם.

כשמישהו סיפר לנו באירוע שהוא ישלח את החוברת שקיבל באירוע לקרובי משפחתו בג'רבה, וכשאחר סיפר שבילדותו בשכונה הם התביישו לחגוג את הטקס ועכשיו עמנו הוא מציינו בגאווה, כשאחת המשתתפות לקחה קערה וחלקה לכולם בחיוך בסיסה במנג'טים (ללא סוכר…), וכשראינו את הקהל הרחב והגדול, מסבים וסבתות עד לילדים רכים, שהגיעו מכל קצוות הארץ, נהנים משירים תוניסאיים מבית אבא ששרה אתי אנקרי, מקשיבים בקשב ועונג רב לסיפוריו העדינים של גיא זו-ארץ, ומתרגשים מברכותיו ותפילותיו של אלי ברקת- ידענו שהצלחנו. הרגשנו שכיוונו לשם שמיים, והקדוש ברוך הוא סייע בידינו.

מאות האנשים שהגיעו, והשמחה הרבה שהורגשה במקום האירוע, תוך שילוב מסורת אבותינו וההערכה אליה, הם בין יתר הדברים אותם ניקח איתנו הלאה, לעבר האירועים הבאים והרבים. הצלחנו ליצור היסטוריה, ולחשוף לציבור הרחב מנהג עתיק יומין, ולעורר תחושת גאווה, סקרנות, ושייכות בקרב רבים, והצלחנו להמשיך ולהתחיל מסורת שתלך עמנו הלאה עוד שנים רבות.

[nggallery id=36]