רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

סטודנטיות שלנו זכו בתחרות סטיקר השבת

ממזרח שמש > כללי  > סטודנטיות שלנו זכו בתחרות סטיקר השבת

סטודנטיות שלנו זכו בתחרות סטיקר השבת

השבת, נעם הנשמות, העסיקה רבות את עמנו מקדמא דנא, ורבים וטובים חזו ביקרה, ומשום כך הגו, חקרו וחידשו בה, ואולי יותר מכל ניסו לדרוש ולהבין מה היא בעצם מבקשת מאיתנו, כעם וכפרטים. במרוץ שליחים בלתי פוסק זה, העובר מדור לדור, ניסו לאחרונה בתנועת תיקון לעורר דיון ציבורי בעניין השבת ומשמעויותיה דהיום, והכריזו על תחרות סטיקרים אינטרנטית בנושא השבת, שבה התבקשו הגולשים לשלוח הצעות לסטיקרים שיש בהם כדי לעורר עניין וחיוך, ולהעניק השראה לסוגיית השבת הישראלית-ציבורית".

שתיים מהזוכות בין שלושת המקומות הראשונים בתחרות הן שירלי יונתן ומורן להב, סטודנטיות המשתתפות בתכנית מנהיגות הסטודנטים של ממזרח שמש וקרן קציר. מורן, ממכללת כנרת, מספרת לגבי השתתפותה בתחרות: "התחרות הזו מאוד נגעה לליבי. אני בצומת דרכים עכשיו בחיי. אני מגיעה ממשפחה חילונית, ולאט לאט, כתוצאה מהתכנים שאני מקבלת בתוכנית, אני מבחינה בכך שלמעשה אנחנו הרבה יותר מסורתיים מחילוניים. כששמעתי על התחרות הזו מאוד הסתקרנתי, וזה מיד העלה בי את המחשבה על כך שהיום אנחנו נלחמים על הכל- יוקר המחיה, דיור, גיוס כן או לא, אבל אנחנו לא נלחמים על הדברים החשובים, שהם האחדות והביחד שלנו. השבת היא סמל האחדות, כי בסוף כולם מייחדים אותה באיזשהו אופן, ויש בה כוח חזק ומאחד, ולכן כתבתי את אשר כתבתי.

שבת חברתית (2)-page-001