רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

סוף מעשה במחשבה תחילה

ממזרח שמש > ארכיון  > סוף מעשה במחשבה תחילה

סוף מעשה במחשבה תחילה

soffיום חג לנו: עוד פרק נוסף לתורה שבכתב של "ממזרח שמש", ההולכת ומתרחבת. החוברת "סוף מעשה במחשבה תחילה", ובה מערכי השיעור בתכנית השנתית של "במחשבה – בית מדרש חברתי בשירות הקהילה", יצאה ממכבשי הדפוס אל האור, ומוכנסת אל ספריית בית המדרש, שם היא מצטרפת לחוברות הנוספות שלנו.

בית המדרש "במחשבה" פונה אל צעירים המפנים עצמם לשנת התנדבות בין סיום התיכון לבין הגיוס לצה"ל כדי לתרום לקהילה ולמדינה. בית המדרש שואף לחולל תהליך אישי וקבוצתי משמעותי באמצעות לימוד הנוגע בזהותם של המשתתפים ובאתגרים הרבים המתעוררים במהלך שנת השירות, תוך יצירת שפה קבוצתית משותפת. באמצעות המחשבה והרגש שנחשפים ומתעוררים תוך כדי הלימוד, אנו מבקשים להעמיק את עבודת הש"שים וליצור שינוי, שראשיתו בתוככי הפעילות השלכותיו רחוקות טווח.

כשליש מן המתנדבים בשנת השירות בישראל משתתפים בתכנית שלנו, ואנו מקבלים מהם משוב חיובי על ההזדמנות המשמעותית שהתכנית נתנה להם. "הלימוד הקבוצתי חיזק אותי", סיפר לנו אחד המשתתפים, "ועודד אותי לחשוב איך אני יכול להשפיע על החברה הישראלית. איך אני יכול ליצור שינוי שמשפיע על אנשים". תגובות מעין אלו אנו מקבלים מרבים מהמשתתפים בסופה של השנה.

בין עמודי החוברת, שמבטאים את התהליך האישי והקבוצתי שעוברים הש"שים, אנו נעים בין דיון בזהות הייחודית של כל אחד, ללימוד על המסורת ומקומה בחיינו, לעיסוק בגיאוגרפיה של אי-שוויון, לתפקידה של מערכת החינוך, כשמעל כל אלה עומד פיתוחה של שנת שירות משמעותית, עמוקה ומשפיעה, הן למתנדב עצמו והן לסביבתו.

תעמודנה על הברכה תמר אלמליח, ששקדה במסירות על כתיבת ועריכת החוברת, חיה נאמן, מנהלת פיתוח חומרים ב"ממזרח שמש", שעסקה בהפקתה, ותמר זקן, מנהלת בית המדרש "במחשבה", המנווטת ומנתבת במהלך השנה עשרות קבוצות של ש"שים. ויהי רצון שנזכה שתהא חוברת "סוף מעשה במחשבה תחילה" המשכה של עשייה חינוכית אפקטיבית, שתמשיך ותקרין את בשורתו של "ממזרח שמש" לחברה כולה.