רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

שוועת עניים אתה תשמע – הרב כשומע זעקת דלים

ממזרח שמש > ארכיון  > שוועת עניים אתה תשמע – הרב כשומע זעקת דלים

שוועת עניים אתה תשמע – הרב כשומע זעקת דלים

22מרח"ב הוא בית מדרש למנהיגות רבנית חברתית מבית "ממזרח שמש", שמחזק את רבני ישראל כמקור השראה בשאלות של צדק-חברתי ותיקון עולם, ומקדם לימוד תורני פתוח למציאות החברתית. בית המדרש רואה במסורת חכמי הספרדים מקור השראה להתמודדות עם שאלות חברתיות אקטואליות, בגישה רעננה, היכולה לחבר בין ציבורים שונים בתוך החברה הישראלית.

בשנה הקודמת סיימנו את המחזור החמישי של התכנית, ובשנה זו נפתח בעזרת השם את המחזור השישי, יחד עם שותפינו – המכון לרעיונות ואידיאלים יהודיים, והמרכז החינוכי הספרדי.

בכ"ו בתשרי, ה-30.9, נקיים במרכז החינוכי הספרדי בעיר העתיקה בירושלים כנס רבנים שיעסוק בדמותו של הרב כשומע זעקת דלים, בהשתתפותם של הראשל"צ הרב אליהו בקשי דורון, הראשל"צ הרב שלמה עמאר, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורבנים רבים נוספים. בכנס תתקיים חלוקת תעודת לרבנים בוגרי התכנית."

הציבור הרחב מוזמן.