רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

על קצה המזלג

ממזרח שמש > מסורתיים > על קצה המזלג

החלוקה השגורה של היהודים הישראלים ל"דתיים" ו"חילוניים" נתפסת מזה זמן כמרדדת את הגיוון והמורכבות של הזהויות היהודיות בישראל. בתוך הגיוון הזה בולטת הקבוצה הגדולה (כ-40% על פי סקרים) של היהודים המגדירים עצמם מסורתיים.

מהי הזהות היהודית המסורתית? מה התוכן שלה? מה ההיסטוריה שלה? כיצד היא מאתגרת את הזהות הדתית ואת הזהות החילונית כאחת? איזו תפיסה חינוכית אפשר לגבש על בסיס הדרך היהודית המסורתית? איזו תפיסה פילוסופית של היהדות אפשר לנסח על בסיס הפרקטיקה המסורתית?

לפניכם תוצאות מסע ארוך שערכנו בחיפוש אחר מענים לשאלות הללו במסגרת תפקידנו כיחידה לפיתוח חזון בחינוך מטעם מכון מנדל למנהיגות. המענים מוצגים בפניכם לא רק מתוך רצון לקדם חזון חינוכי וחברתי ההולם את המאוויים והמחויבויות של המסורתיים בישראל, אלא גם מתוך אמונה שיש בהם כדי לתרום לכלל החברה הישראלית.

באמצעות חומרים מגוונים – מאמרים, יצירות ספרות, קטעי סרטים, מערכי שיעור וסדנאות, ראיונות – מוצגת הזהות המסורתית בהבטים שונים: סוציולגי, פילוסופי, מגדרי, אישי, חינוכי וחברתי.
החומרים השונים מיועדים למנהיגים חינוכיים, לפעילים חברתיים, למורות/ים ולמנהלי/ות בתי ספר, למנחי/ות בתי המדרש הישראליים ולכל מי שמעוניין להכיר את החברה הישראלית על רב גוניותה.