רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

תדרשי, כל ישראל חברים.

ממזרח שמש > תוכניות > תדרשי, כל ישראל חברים.

נשים פעילות בקהילה, מבנות שפה מסורתית, המעוגנת במורשת יהדות ספרד. 

תדרשי, מבית המדרש 'ממזרח שמש' של 'כל ישראל חברים' היא תכנית מנהיגות לנשים פעילות בקהילה, ממגוון גילאים. התכנית מטפחת מנהיגות נשית, מודעת חברתית ומחוברת לזהותה, ומצמיחה פעילות בקהילה בתחומי זהות, חינוך ותרבות.

התכנית מפגישה קבוצת נשים פעילות בקהילה, ללימוד משותף של סוגיות חברתיות, הנותן מקום לסיפור האישי והזהותי של המשתתפות, מנכיח את מקורות ההשראה שלהן, ומעודד תהליכים של התעצמות, שינוי, ותיקון במרחב האישי והציבורי. 

תדרשי, מקנה מומחיות בעיסוק במקורות יהודיים, העוסקים במעמד האישה, תוך הבניית שפה מסורתית, המעוגנת במורשת יהדות ספרד. שפה שיש בה להתמודד בפני הקצנה דתית, הדוחקת את מקומן של נשים, ומאפשרת תיקון מבפנים – לתקן מבלי לפרק. 

בוגרות התכנית, מכירות את המסורת, ויודעות לדבר בשמה, יכולות לחולל שינוי, המחובר לקהילה ומחזק אותה, למצב את עצמן כמנהיגות קהילתיות.

תדרשי בונה קבוצה של כ-15 נשים פעילות בקהילה, לתהליך שנתי של 18 מפגשים. חלקו הראשון של המפגש מוקדש ללימוד מקורות ולשיתוף מסורת מהבית, וחלקו השני מוקדש להתנסות ולרכישת כלים לארגון קהילתי ולשינוי מדיניות. 

התכנית פועלת בתמיכת  המשרד לקידום קהילתי ואור תורה סטון

120 בוגרות בתכנית, המכשירה כל שנה כ-15 נשים פעילות.

הגידים של משתתפים 

"למדתי על הכח, העוצמה, הגדולה והאצילות של נשים לאורך הדורות ושמחתי שאני חלק משושלת זו. התכנית עזרה לי לעשות שלום בין החלק החילוני שלי לחלק הדתי, להבין שמסורתיות היא בית עבורי תמיד, לא משנה איפה אהיה על הרצף. אני מרגישה את ההשפעה של התכנית עלי על האופי שלי ועל דעותיי אותן אני משמיעה בחופשיות גדולה יותר ובתחושה שיש גב יציב מאחוריהן".
ספיר בן שטרית, תדרשי מחזור 6

 

 

 

תדרשי בשבילי, זה לחזור לאמא בלי שהיא פה.. לקבל איזה המשך של קשר איתה ועם כל האמהות שלפניה. לדעת שאני חלק ממשהו, להתחבר למהויות כל כך משמעותיות שבי- נשיות, מזרחיות, בתוך מסגרת של תורה ומוקפת בכל האור והחום של התוכנית, של החבורה. מיה כהן, תדרשי מחזור 3 

"המפגש הבין דורי עם הנשים בקבוצה, והשיתוף של התורה הביתית, פתחה בפני צהר ליהדות עשירה ומרתקת. החשיפה למקורות הייחודיים, שלא נלמדים מספיק במקומות אחרים, העניקה משמעות עמוקה למנהגים ולתרבות שלי, וחיזקה את הקשר אליה. מפגש עם בתים שונים ובעיקר- מפגש עם הבית הפרטי שלי, עם העבר ועם העתיד שלו.
נוית חורי, תדרשי מחזור 6