רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

תדרשי: בית מדרש למנהיגות נשים

ממזרח שמש > תוכניות > תדרשי: בית מדרש למנהיגות נשים

תכנית תדרשי – בית המדרש של ממזרח שמש לנשים

מטרת העל של התכנית היא להכשיר נשים כפעילות חברתיות בזירה הציבורית בישראל, שתפעלנה לתיקון מקומן של נשים בחברה מתוך מסורת יהדות המזרח. תכנית הלימודתחשוף את המשתתפות לתכנים מהמסורת היהודית העשירה של היהודים הספרדים ויהודי ארצות האסלאם, המכוננים זהות יהודית מתונה ומכילה, שבמרכזה ערכים חברתיים.תכנים וגישות אלה יהיו בסיס הידע הרלוונטי שיוביל את המשתתפות להפוך למומחיות בעולם הידע המזרחי-מסורתי בהקשר של נשים, והנכסים בעלי העוצמה שבמסורות ובתובנות שברשותן יזכו להכרה.