רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

כל ישראל אופקים

ממזרח שמש > תוכניות > כל ישראל אופקים

התוכנית, "כל ישראל אופקים", הינה תוכנית שהוקמה בשותפות כל ישראל חברים, עיריית אופקים ופדרציית ניו יורק. התוכנית פועלת בעיר אופקים בתשע"ז זו השנה השלישית.

מטרת התוכנית – לייצר שינוי חברתי משמעותי שישפיע על כל הקהילה באופקים ויוביל לגיבוש וחיזוק הקהילה והזהות היהודית המשותפת בהתבסס על יהדות שבמרכזה ערכים חברתיים. התוכנית מיישמת את כל התוכניות החינוכיות של כל ישראל חברים וביניהם: שתי קבוצות נטועים, מורשה הכשרת מורים, מובילי חברותא, מקהלות פיוט, וקבוצת תדרשי לנשים.

התוכניות במודל עובדות עם מגוון קהלי יעד (ילדים, נוער, סטודנטים, מורים, הורים ונשים), המכבדים ומעצימים את ריבוי הקולות והפרספקטיבות באופקים תוך שילוב בין התוכניות בכדי ליישם את החזון לגבש ולחזק את העיר. הגישה שלנו, המשותפת לעיריית אופקים ולעוד ארגונים חברתיים באזור, הינה שאנשים בפריפריה הם כוח אדיר המסוגל להוות כלי משמעותי לפעולה ולעשייה חברתית להצמחת קהילותיהם ולהוות כוח מניע לשינוי חברתי בקהילתם. התוכניות שלנו מעצימות ובונות את קהלי היעד תוך הענקת כלים  למנהיגות חברתית ותוך לימוד תכנים ותהליכי למידה קבוצתיים, המעצבים זהות אישית והזדהות מקומית ורתימת המשתתפים לעשייה קהילתית.

מנהלת המודל-הגב' יעל מסיקה