רוצים שנגיע להעביר אצלכם/ן בית מדרש חברתי?

מרכז ההדרכה של "ממזרח שמש-כל ישראל חברים" מהווה מקום מפגש פיזי, רגשי ורוחני בין זהויות שונות במרחב הישראלי והיהודי. במפגש נעסוק בבירור זהות, במנהיגות עצמית וחברתית, בהרכב החברה הישראלית, ועוד; כל זאת באמצעות פגישה חווייתית, אישית וקבוצתית, עם מקורות יהודיים וישראליים מתקופות שונות וברוח חכמי יהדות ארצות האסלאם.

אנו מאמינות/ים כי באמצעות שינוי התודעה הישראלית הרחבה, ע"י הפרטים והמגוון האנושי המרכיב את החברה, ניתן לעשות שינוי חברתי ולהפוך את המקום בו אנו חיות/ים למקום שמכיל זהויות שונות ומעניק לכולן מקום שווה.

מרכז ההדרכה מספק סדנאות, סמינרים, ימי עיון, קורסים, הרצאות וסיורים- לקהלים שונים ומגוונים: סטודנטיות/ים, א/נשי חינוך, הורים, ש"שינים, מכינות קדם צבאיות, מכינות בוגרות/ים, מדריכים/ות בתנועות הנוער השונות, רבני קהילות, תלמידי/ות תיכון וחט"ב, עובדים/ות סוציאליים/ות, עובדות/ים עם א/נשים בעלי/ות צרכים מיוחדים, משרתי/ות כוחות הבטחון, בני/ות שירות לאומי ועוד.

הסדנאות מותאמות לקהל היעד, ונבנות לפי צרכי המקום ומאפייניו.

אנו פועלות/ים בכל רחבי הארץ- ישנה אפשרות שנגיע אליכם/ן, או שתגיעו להתארח אצלנו (בתי המדרש שלנו ממוקמים בירושלים ובחולון).

צרו קשר- עוד היום, עם סיגל אברהם, מנהלת מרכז ההדרכה, במייל sigal@mizrach.org.il  או בטלפון 058-6518290.

מרחב קהילתי

ממזרח שמש > תוכניות > מרחב קהילתי

תכנית "מרחב קהילתי" המשותפת ל'ממזרח שמש' – כל ישראל וחברים ולקרן האני (The Honey Foundation) הוקמה במטרה לטפח מנהיגות רוחנית קהילתית איכותית ומקצועית, הפותחת שער עבור ישראלים וישראליות ברחבי הארץ המבקשים להשתייך לקהילות יהודיות מתונות ופתוחות ברוח מורשת חכמי המזרח.

במסגרת התוכנית, 12 רבנים קהילתיים בוגרי תכנית מרחב, יפגשו במהלך השנה כקבוצה לומדת ויקבלו ליווי, תמיכה כספית וכלים מקצועיים בכדי להתמודד עם אתגרי המנהיגות הרוחנית קהילתית של ימינו, להצמיח את הקהילות ולהוביל אותן לקיימות ושגשוג.

אנו שואפים כי משתתפי 'מרחב קהילתי' יפעלו כסוכני שינוי חברתי בקהילותיהם, על בסיס ערכי חכמי המזרח, הפילוסופיות והכתיבה ההלכתית המדגישים סובלנות, הכלה, איזון בין מסורת למודרניות ואחריות הדדית.

אנו מאמינים כי טיפוח מנהיגות רוחנית קהילתית ברוח זו, תוכל להעניק תגובה רצינית ומשמעותית לבעיות הקיטוב הדתי והחברתי בישראל כיום, מתוך הבנה שכל סוג של קיצוניות, מערערת את ערכי היסוד של כלל ישראל ומאיימת על הסולידריות של עמנו.

במסגרת התוכנית משתתפים כ 12 רבנים 4 רבנים מקבלים ליווי צמוד לאורך הפרויקט ועוד 8 רבנים במעטפת נרחבת יותר.